8.6 C
Moskwa
czwartek, 19 maja, 2022

Umyarov: „Zła passa się przeciągała, ale przed Napoli też mało kto w nas wierzył”

Pierwszy gol dla Spartaka w derbach przeciwko Lokomotivovi, zwycięstwo nad Hiszpanią jako kapitan młodzieżowej reprezentacji Rosji, przedłużenie kontraktu ze Spartakiem – prezentujemy rozmowę Fratrii przed ważnym domowym meczem Europa League z Napoli.

Jesteśmy profesjonalistami i zawsze powinniśmy myśleć pozytywnie, dlatego liczymy na pozytywny rezultat. Nie wygraliśmy już półtora miesiąca i bardzo chcemy wygrać. W Neapolu nam to się już udało, znaczy, że jest szansa powtórzyć ten sukces.

– Opowiedz nam, jak to jest czuć się jak zdobywca w Hiszpanii. Zwycięstwo pozwoliło wam dogonić rywali w grupie eliminacyjnej Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

– Zdobywca to przesada. Ale jeśli chodzi o młodzieżową drużynę narodową, to jak dotąd jest to mój największy sukces. W pierwszym meczu, we wrześniu, Hiszpanie spuścili nam porządny łomot. Wtedy jeszcze nie zaczęliśmy grać we właściwy sposób, ale obiecaliśmy sobie, że postaramy się wziąć odwet. Udało się!

– Trener Spartaka-2 Evgeniy Bushmanov pracował kiedyś w drużynie młodzieżowej. Wymienił kilku zawodników, którzy jego zdaniem są gotowi, aby pomóc głównej drużynie. Włączając w to ciebie.

Takie słowa są bardzo miłe, ale myślę, że jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Mam jeszcze wiele do zrobienia, aby dostać się do pierwszej drużyny.

– Kolejnym graczem z listy Buszmanowa jest Chlusewicz. Daniila poznamy w styczniu, a Ty już go dobrze znasz.

– Daniil to wysokiej jakości, wszechstronny piłkarz. Jest wygodny do gry zarówno w obronie, jak i z przodu. Pogratulowałem mu zbliżającego się transferu. Mam nadzieję, że będzie on przydatny dla Spartaka.

– W tym sezonie prześladują nas kontuzje i zawieszenia. Litvinov, Zobnin i Hendricks nie byli zdolni do gry. Czy ta rotacja w linii środkowej Ci przeszkadza?

– Oczywiście, takie momenty mają duży wpływ na zespół. Czym innym jest zdrowa rywalizacja, a czym innym rotacja z powodu kontuzji i zawieszeń.

– Wcześniejsze kontuzje Zobnina i Hendricksa pozwoliły jednak Litwinowowi na pełny debiut. Czy dobrze czujesz się grając z Rusłanem jako para?

– Widziałem już wcześniej, że jest gotowym graczem. Po prostu czekał na swoją szansę – i doskonale ją wykorzystał. Jednocześnie, jeśli w reprezentacji młodzieżowej gra na deficytowej pozycji środkowego obrońcy, w Spartaku przydadzą się jego umiejętności w linii środkowej. Jest również świetnym graczem z przodu. Taka rzadka wszechstronność jest bardzo cenna. Musi jeszcze dodać stabilności i nie tracić koncentracji, jak to miało miejsce w meczu z Lokomotivem, kiedy otrzymał czerwoną kartkę.

Dlaczego Spartak jest inny?

– Wiele osób było zaskoczonych, że Spartak po zawieszeniu zagrał znacznie lepiej w derbach z Lokomotivem. Po przerwie wszedłeś, jako zmiennik. W czym tkwił sekret takiej przemiany?

To nie jest pierwszy raz, kiedy tak się dzieje. Nie tak dawno, w Czerczesowie, po zawieszeniu Ayrtona również zostaliśmy wcześnie odstawieni, po czym stworzyliśmy sobie wiele szans. Wtedy nie udało nam się wyrównać wyniku, ale teraz nam się to udało. Po prostu zdaliśmy sobie sprawę, że nawet z dziesięcioma ludźmi możemy wiele zdziałać.

– Dlaczego więc tego zapału nie było widać w pierwszej połowie, kiedy drużyny były wyrównane?

Zapewne wpływ na to miał fakt, że sporo emocji spędziliśmy w Leicester, a przerwa przed kolejnym meczem była bardzo krótka. Oczywiście, że profesjonaliści muszą wiedzieć, jak sobie radzić z takimi trudnościami, ale naprawdę trudno było przestawić się na Lokomotiv. Wszyscy jesteśmy ludźmi.

– Wcześniej, w meczu z Lokomotivem, zadebiutowałeś, a tym razem zdobyłeś długo oczekiwanego pierwszego gola. Czy jest to teraz Twój ulubiony przeciwnik?

– W meczu z Lokomotivem po raz pierwszy zarobiłem karnego… Nie nazwałbym tych przeciwników wygodnymi, ale pod względem wydajności mecze z nimi układają się dobrze.

– Wcześniej nazywałeś zwycięstwo nad Lokomotivem 3-0 pod wodzą Domenico Tedesco najbardziej emocjonalnym meczem Spartaka. Teraz mecz w Neapolu jest na pierwszym miejscu?

– Tak! Ostatni mecz w zeszłym sezonie w Groznym również trafia do tej listy Kauf Generic Clopigamma (Plavix) Rezeptfrei , ponieważ osiągnęliśmy główny cel – zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Ale zwycięstwo w Neapolu, jeśli chodzi o naszą grę i fabułę, jest nie do porównania. Niewiele osób wierzyło w taki wynik, ale udało nam się wszystkich zaskoczyć.

– Teraz sytuacja jest bardzo podobna.

– Tak jest. Nasza passa porażek się przeciąga i chcemy ją zakończyć raczej wcześniej niż później. Oczywiste jest, że Napoli przyjedzie do Moskwy z chęcią zemsty: w drugiej połowie we Włoszech przeciwnicy byli bardzo entuzjastycznie nastawieni. Nie będzie to więc łatwe.

Nowa rola Rebrova i przedłużenie kontraktu

– Rebrov zakończył karierę jako bramkarz i został koordynatorem technicznym. Co sądzisz o jego przemianie?

– Przeszedł wiele zmian, ale dla nas był świetnym asystentem i nim pozostanie. Słowa nie są w stanie wyrazić wsparcia, jakiego nam udzielał. Zwłaszcza młodzi chłopcy.

– Niedawno przedłużyłeś kontrakt ze Spartakiem. Czy poszło szybko?

– Tak, dosłownie, w ciągu kilku dni. Nie było trudnych negocjacji. Fajnie, że stało się to w okresie, kiedy dochodziłem do siebie po kontuzji. Podpisałem i to dało mi dodatkową motywację, naładowało mnie pozytywnym nastawieniem. Zwłaszcza na tle tak trudnego sezonu dla całego klubu.

– Czy śledzisz swój ranking w FIFA? W najnowszej wersji nieznacznie wzrosła.

– Z 68 wzrosła do 70. Cóż, w tym tempie w 2030 roku zostanę dobrym piłkarzem według standardów gier komputerowych.

– A Ty masz najwyższy wynik za drybling.

– Tak… drybling Arbeloi i drybling Gatagova.

Małżeństwo i Chertanovo

– Czy Twoja żona przychodzi na mecze Spartaka?

– Oczywiście. Moja żona i rodzice, mój siostrzeniec i mój brat z żoną. A jeśli nie starcza biletów dla wszystkich, oglądają mecze przy telebimie.

– Czy twój siostrzeniec nadal jest zaangażowany w futbol?

– Tak, chodzi do akademii Chertanovo. Jeśli będzie się zbliżał, spróbujemy przenieść się do Akademii Spartaka.

– Czy nadal śledzi Pan losy swojego rodzimego Czertanowa?

– Mniej, bo wiele rzeczy się tam zmieniło. To trochę smutne, ale nic na to nie poradzimy.

– Często zdarza się, że po ślubach i narodzinach dzieci u piłkarzy gra zwalnia. Ale na szczęście nie jest tak w twoim przypadku.

– Wielu komentowało, że teraz można zapomnieć o mnie jako piłkarzu na co najmniej rok. Dobrze, że udało mi się obalić ten stereotyp. Niech tak będzie w przyszłości!

– Czy czujesz, że ostatnio poprawiłeś swoją grę?

– Trudno powiedzieć. W rzeczywistości, jeśli chodzi o wyniki, okazuje się, że jest wręcz przeciwnie, gorzej. Ale zawsze staram się wypaść jak najlepiej. Dzieje się to na różne sposoby, więc pierwszą rzeczą, którą musisz poprawić, jest stabilność.

Powiązane wpisy

Nowy herb Spartaka!

Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych Spartak Moskwa zaprezentował nowy herb z okazji przypadającej w tym...

O co chodzi z Fan ID? Ciąg dalszy bojkotu kibiców

Ostatnie tygodnie w świecie kibicowskim w Rosji są zdominowane przez Fan ID. Ustawa podpisana przez...

Spartak pierwszą rosyjską drużyną z Socios Fan Token

Współpraca z Socios Największa na świecie platforma block chain od 26 stycznia stała się sponsorem Spartaka....

Rosyjskie media o zatrudnieniu Michniewicza

Sporo rosyjskich mediów zostało pobudzonych po wczorajszej decyzji PZPN. Czesław Michniewicz jest osobą kojarzoną pośród...

Najnowsze wpisy

Nowy herb Spartaka!

Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych Spartak Moskwa zaprezentował nowy herb z okazji przypadającej w tym...

O co chodzi z Fan ID? Ciąg dalszy bojkotu kibiców

Ostatnie tygodnie w świecie kibicowskim w Rosji są zdominowane przez Fan ID. Ustawa podpisana przez...

Spartak pierwszą rosyjską drużyną z Socios Fan Token

Współpraca z Socios Największa na świecie platforma block chain od 26 stycznia stała się sponsorem Spartaka....

Rosyjskie media o zatrudnieniu Michniewicza

Sporo rosyjskich mediów zostało pobudzonych po wczorajszej decyzji PZPN. Czesław Michniewicz jest osobą kojarzoną pośród...

Reklama

Udostępnij ten wpis

Bądź na bieżąco ze Spartakiem

Najpopularniejsze

Nowy herb Spartaka!

Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych Spartak Moskwa zaprezentował nowy herb z okazji przypadającej w tym...

Trzecia rocznica śmierci Aleksieja Paramonowa.

Dokładnie trzy lata temu umarł Aleksiej Paramonow, wybitny piłkarz Spartaka Moskwa. W drużynie ze stolicy...

Spartak podejmuje Soczi.

Już dzisiaj o godzinie 17.30 czasu polskiego Spartak Moskwa rozegra  domowy mecz w 6. kolejce...

Następny mecz Spartaka

Ostatni mecz Spartaka